KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9835007
nr 983 5007
John Jon-And
(1889-1941), Sverige
Blandteknik, John Jon-And (1889-1941), Porträtt av Olle Hjortzberg, 1937, motivet: 27 x 21
Kondition: slitage, skador
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
400 kr
måndag 28 september 2015
kl 19:28:51
350 kr
John Jon-And
Läs mer om John Jon-And